Największy kot świata- lygrys Hercules | Info na luzie

Największy kot świata- lygrys Hercules

 

Największy kot świata

Największy kot świata

Największy kot świata lygrys Hercules zamieszkuje rezerwat T.I.G.E.R.S, i swoją wagą oraz rozmiarami bliżej mu do niedźwiedzia, niż lwa lub tygrysa. 

Hercules, czyli największy kot świata nie urodził się w naturalnych warunkach, a w rezerwacie. W naturalnym środowisku lwy oraz tygrysy zajmują różne części terenu, i najczęściej ze sobą rywalizują, a nie kopulują, więc w naturalnym środowisku nie dochodzi do krzyżowania się gatunków.

Co innego w zamkniętych schroniskach lub rezerwatach, gdzie zwierzęta żyją wspólnie i nie rywalizują tak zawzięcie o zdobycie terenu oraz pożywienie, więc częściej dochodzi do krzyżowania. Naukowcy lygrysa po raz pierwszy zauważyli w XIX w. w Azji. Ten największy kot świata jest krzyżówką tygrysicy oraz lwa.

Największy kot świata

Obecnie żyjący największy kot świata waży 419 kilogramów ma 1,2 metra wysokości oraz 3,3 m długości. Lygrys Hercules dziennie zjada około 10 kg. Mięsa. Samce lygrysów są niepłodne, ale samice mogą rodzić potomstwo, należące do lwa lub tygrysa.

Połączenia lwa i tygrysicy nazywane jest tyglewami. Jednak osiągają one mniejsze rozmiary, niż ich rodzice, w przeciwieństwie do opisywanych wyżej lygrysów, które rozmiarem przewyższają swoich rodziców, dzięki czemu mogą dzierżyć tytuł największego kota świata. Herules od urodzenia swoje życie spędza w niewoli, co sprawiło, że ma łagodne usposobienie i może być nawet podziwiany z bliska, nie przez ogrodzenia a nawet głaskany przez zwiedzających rezerwat, w którym Hercules zamieszkuje.

Jeśli spodobał CI się artykuł, skomentuj go i podziel się nim z innymi.

By


Komentarze (0)

Reklama

Znajdź nas na Facebooku!